Eğitmenlerimiz

NEFES

Dilek Okursoy

33 yıldır bu dünyanın öğrencisi.

Mühendislik altyapısı üzerine inşa ettiği kurumsal iş hayatından, nefesiyle ve potansiyeliyle tanıştıktan sonra ayrılan Dilek Okursoy, kendi yolunda yürümeye, yürüdükçe yolunu şekillendirmeye başladı. Fark etti ki, nefes açıldıkça, yol da açılıyor ve kendiliğinden şekilleniyordu… Ona tıpkı bir çocuğun merakı ve cesaretiyle yaklaşmak gerekliydi, dahası bu eğlenceliydi...

Hayata çocukluğundaki gözlerden bakmayı hatırlayınca farkındalığı ve keyfi arttı, bunu başkalarıyla da paylaşmak, ilham ve yoldaş olmak için yola çıktı. Bu yolda nefes terapistliği, koçluk, sistemik konstelasyon, inner speak, serafim blueprint, reiki, şamanik ritüel ve terapiler başta olmak üzere birçok eğitim aldı. Köklerinden gelenle bu hayatta edindiklerini harmanladı ve kendi tarzını yarattı. Ömür boyu öğrenmeye, öğretmeye, hatırlamaya, hatırlatmaya, nice potansiyelleri ortaya çıkarmaya niyetli. Yaptığı terapiler ve eğitimlerle kendi niyetine ve bütüne hizmet ediyor…”

MASAJ

Zeynep Kazaz

İnsanlar kendilerini sağlıklı hissettikleri sürece güzellik kendiliğinden çıkar. Ne yazık ki düşüncelerde önem sırası görsellikle başlıyor. Bu beden elbiselerini daha güzel taşımak için sağlık şart. Size daha enerjik, daha verimli ve daha kaliteli bir yaşam sunmaya çalışıyoruz. Bu da vücut duruşlarınızı düzeltmek, ağrılardan kurtarmak, toksinlerden arındırmak, rahat ve kaliteli nefes almanızı sağlamakla mümkün. Bu masajı bir sanat olarak algılayıp yalnızca ellerini değil ruhunu da işine yansıtan eğitimini almış profesyonel kişiler tarafından yapılabilir. Bu nedenle masajı yapan kişinin niyeti, sezgileri ve enerjisi çok önemlidir.

Eller, kişinin elçisi olarak sevgisini, içtenliğini aktaran enstrümanlarıdır. Aslında herkesin şifası kendi doğasında mevcut. Biz, yapılan masajla kişiyi doğru zamanda ve yerde kendi vücudu ile farkındalığa getirmiş oluyoruz .

ASTROLOJİ

Yasemin Orman

Yasemin Orman, Kadıköy Anadolu Lisesi ve Yeditepe Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra, Londra’da Wales Üniversitesine bağlı Astroloji Fakültesinden mezun olmuştur. Hala aynı üniversitede uzmanlık eğitimlerine devam etmektedir.

2011 yılında tanıştığı Yogayı kısa bir süre içinde hayat tarzı olarak benimsedi. Londra’da Astroloji eğitimini derinleştirirken Yeni ay ve Dolunay dönemlerinin faydasını maksimuma çıkartmak istediğini farketti ve severek yaptığı Yoga konusunda daha fazla bilgi sahibi olmaya karar verdi. 2015 yılında Londra’da bulunan The House of Yoga’da Yoga Eğitmenliği eğitimini tamamlamış ve Yoga Alliance sertifikalı, kayıtlı bir Yoga eğitmeni olmuştur.

Derslerinde bedeni ve zihni şaşırtmayı seven Yasemin Orman’ın temel ilkesi “an”da kalmayı sağlamaktır.

PILATES

Gevher Karacabey

1986 İstanbul' da doğdum. Yeditepe Üniversitesi Görsel İletişim Tasarım Bölümünden (Burslu) Mezun oldum. Üniversitede 3 yıl asistanlık yaptıktan sonra sektöre geçip 3 Boyutlu modelemem ve E ticaret üzerine çalıştım. Daha sonra eşimin ailesi ile beraber Ekenez Çiftliğini Kurduk ve 2012 yılından beri organik tarım yapmaya devam ediyoruz.

2016 yılında Balanced Body - Mat pilates modul 1 ve modul 2 eğitimlerine başladım ve başarı ile tamamlayıp Pilates eğitmeni oldum. Spor hayatım sadece pilates ile sınırlı değildir. 13 yıl profesyonel olarak hentbol oynadım. Hala Yeditepe Üniversitesi Bayan Hentbol Takımı ile hazırlık maçları yapıp hentbol hayatıma bilfiil devam etmekteyim. Bunun yanı sıra 2013 yılından beri profesyonel olarak otomobil sporlarında yarışmaktayım. Türkiye Trial Kupasında takım şampiyonu olan İkizler takımının copilotu olarak yarıştım ve 2014 Tosfed Trial Kupasında Türkiye İkincisi oldum. Hale yarış hayatına devam ediyorum.

TANRIÇALAR GERİ DÖNÜYOR

Sedef Magla

1988 Temmuz’unda Galata'da doğdu. iletişim alanında çalışmaya başlamasıyla halkla ilişkiler üzerine yeni bir lisans eğitimi daha aldı. Hatırlayabildiği küçük yaşlardan beri farklı olduğunu sezdiklerinin izini sürdü ve yol nihayet kutsal olana, kalbine ulaştı. Kişisel dönüşümü ve manevi gelişimi için birçok eğitim ve inzivaya katıldı. Aldığı kalbi uyandırmaya yönelik eğitimlerini, eğitimlerden önce başladığı bedensel şifa çalışmalarıyla birleştirince ortaya çıkan mucizevi dönüşümün gizemini paylaşmaya karar verdi. Çoğu enerjetik çalışmalar olmak üzere, 2013 yılında başladığı grup meditasyonlarına, dişil ilkeye ait şifa yöntemlerini de eklediği eğitim, seminer ve kamplarla devam ediyor.

Doğuştan beri var olan kronik hastalığı tedavi edilemeyince, farkındalık üzerine çalışmış ve ömür boyu kullanacağı söylenilen ilaçlara veda edecek şekilde iyileşmiştir. Uzun yıllar boyunca uygulanan ilaç tedavisinin oluşturduğu rahatsızlıkları da arındırmak üzere çalışmaya başlamış ve sonuç almaya başlamıştır.Bedensel şifanın içten geldiğini, enerji boyutunda dönüşüm ve doğru fiziksel adımlarla dönüştüğünü tecrübe edince bu alanda derinlik kazanmak üzere çalışmaya başlamıştır. Şu anda kadın hastalıkları ve kadın farkındalığının iyileşme sürecindeki rolü üzerine destek mahiyetinde çalışmalar geliştirmekte ve uygulamaktadır.

YOGA

Gamze Öncü Kökten

1971 Almanya doğumlu olan Gamze Kökten yaklaşık 17 yıl kurumsal alanda banka,sigorta sektöründe çalıştıktan sonra uzun bir süre iş hayatına son verip 2012 yılında yoga ile tanışmıştır. "bedende başlayan ve içsel yolculuğunun deneyiminde keşfettiği yeni tecrübeler,farkındalık ve huzurun sayesinde bu yolda ilerlemeye; hem yoganın felsefesini hem bedenin keşfine doğru eğitimler almaya başlayarak yoga hocalık yolunda ilk adımları atıp,öğrenmenin bedeni ,ruhu,nefesi keşfetmenin mutluluğu içinde hem öğrenmeye hemde bu tecrübelerini paylaşmaya başlamıştır. Neval Aras'dan 200 saat Temel Yoga Eğitmenlik Eğitimi (Yoga Alliance) Neval Aras ve Bora Ercan'dan 150 saat ileri seviye yoga eğitmenlik ve yoga felsefesi eğitimi(Yoga Alliance) Neval Aras'dan 150 saat ileri seviye Yoga ve Yoga Anatomisi:Bütünsel Öğreti/Patalojiler,Telepatik Yaklaşımlar/Duyguların Anatomisi(Yoga Alliance) eğitimine devam etmektedir. Bedenin sınırlarını keşfetmenin uzun yolculuğunda öğrenmekten vazgeçmeyip bu öğrendiklerini paylaştıkça çoğaltmaya

Yasemin Orman

Yasemin Orman, Kadıköy Anadolu Lisesi ve Yeditepe Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra, Londra’da Wales Üniversitesine bağlı Astroloji Fakültesinden mezun olmuştur. Hala aynı üniversitede uzmanlık eğitimlerine devam etmektedir. 2011 yılında tanıştığı Yogayı kısa bir süre içinde hayat tarzı olarak benimsedi. Londra’da Astroloji eğitimini derinleştirirken Yeni ay ve Dolunay dönemlerinin faydasını maksimuma çıkartmak istediğini farketti ve severek yaptığı Yoga konusunda daha fazla bilgi sahibi olmaya karar verdi. 2015 yılında Londra’da bulunan The House of Yoga’da Yoga Eğitmenliği eğitimini tamamlamış ve Yoga Alliance sertifikalı, kayıtlı bir Yoga eğitmeni olmuştur. Derslerinde bedeni ve zihni şaşırtmayı seven Yasemin Orman’ın temel ilkesi “an”da kalmayı sağlamaktır.

JOURNEY

Hayal Fefer Söylemez

Hiçbir zaman sonu gelmeyecek olan bu “yol”da birçok eğitim, seminer ve atölye’ ye katıldım, sayısını artık çoktan unuttuğum yerli ve yabancı pek çok kitap okudum, yayınlar izledim ve hepsinden önemlisi bu süreç içerisinde birçok kişisel deneyim yaşadım. Öğrendiğim yöntemler ve edindiğim bilgi birikimim arasında; bulduğum, gerçekten ve çabucak etkili olan, Avrupa, Amerika, Avustralya, Güney Afrika, Hindistan gibi birçok farklı ülke ve kültürde yıllardır tanınan ve başarıyla uygulanan bu teknikle tanışmam ise tamamıyla sürprizdi ancak tesadüf kesinlikle değildi. Bu teknikle gerçekleşen içsel seyahatin insan yaşamına sundukları ve yapmayı başardıkları inanılmazdı, çok etkilenmiştim. Çünkü çok basit ve çok etkiliydi. Karşıma çıkan bu mucizeyi önce kendimde deneyimleyip ardından başka hayatlarla da paylaşmak istedim. Bu amaçla; 3 farklı kıtada, 5 farklı ülkede 1,5 yıl süren 6 eğitime katıldım. Bu yolculuğu başkalarıyla paylaşmaya ve onların yaşamına da dokunmaya artık hazırdım.

Gerek kişiliğimden kaynaklı gerekse yılların yöneticilik alışkanlığı olsa gerek, konulara “sonuç odaklı”yaklaşımım, beni içsel yolculuğumda da etkilemiş olacak ki; deneyimlediğim ve faydasını gördüğüm birçok farklı disiplin arasında bu iki yeni rehberim olan Journey ve Kundalini Yoga; duygusal, zihinsel ve fiziksel açıdan sadece bir kez bile deneyimlenme ile beni sonuca götürerek sarmayı başaran rehberlerim oldu. Çünkü hızlı ve başarılı bir şekilde; kişiyi etkiliyor, ruhu sarıyor, şifalandırıyor ve insan yaşamı üzerinde büyük değişimler sağlayıp izler bırakıyorlardı.

Şimdi, “Yol”um durmaksızın keyifle devam ediyor. Bu yolculukta en büyük destekçilerim ise, bendeki büyük değişim ve gelişimi yakından keyifle gözlemleyen, bu “Yol”dan kendileri de fayda sağlamakla birlikte hep yanımda olup beni hep destekleyen hayat arkadaşım ve biricik kızım. “Yol”um onlarla daha da bir keyifli… Sevgiyle Kalın…