Masaj

Derin Bağ Doku Masajı

Derin bağ dokusu masajı vücuttan toksin atımında çok etkin bir terapi tekniğidir. Bedendeki toksin maddeler derin dokulara ve kaslara yerleşir; kasların ağrımasına, yorgunluk hissine sebep olur.

Derin bağ doku masajı zamanla oluşmuş gerginlik ve düğümlenmelerin çözümlenmesinde etkilidir. Bu teknik ile kan dolaşımını düzenleyerek en derinde bulunan kaslara kadar ulaşılır.

Derin doku masajı özellikle artrit, eklem ağrıları, tutulmalar… gibi çeşitli sorunlar yaşayan;kronik ağrıları olan ve aktif olarak spor yapan kişilere tavsiye edilir. Enerji akışının engelenmesi sonucunda kişi kendini daha canlı ve aktif hisseder.


Tetik Nokta Masajı

Tetik nokta bilindiği gibi Çin tıbbında akupunktur noktalarına elle yapılan bir masaj şeklidir.

Masajda elle hissedilir. Gözden kaçan özelliği bazı bedenlerde bir ağrıya hiç neden göstermeden kalmalarıdır. Fakat yıllar sonra kaslarda gerilmelere, bunun sonucu olarak bağ dokularında ve eklemlerde kireçlenmelere yol açar. Bu bölgelere tetik nokta çalışmak faydalıdır. Çalışırken oluşan blokajları kişiye fark ettirirsiniz.

Tüm bedenimizin anatomisi ve fizyolojisi hareket etmesi gereken sisteme bağlıdır. Devamlı sabit işlerde (masa başı, bilgisayar, devamlı ayakta çalışanlar, …gibi) çalışanlar kas gerginliklerinden dolayı tetik nokta oluşur. Hatta duygusal yaşantımızdaki gerginlikler, üzüntüler, ani korkular… vs. durumlarda masaj yeterli değil tetik nokta çalışılır.

Boyun tutulmaları, omuz, sırt, bel, siyatik, el ve ayak uyuşması çalışıldığında vücut rahatlar.

Tetik noktalar ağrıyı vücudun başka bölgelerine yansıtırlar. Terapistler madenin yerini bildikleri için rahatlıkla orada çalışma yaparlar.

Refleksiyoloji

Ayak taban bölgesine baskı uygulayarak yapılan alternatif metoddur.

Ayak tabanında her bir organın noktası vardır. Bu noktalara her baskı yaptığımızda organlarımız harekete geçer ve bedende toplanan blokaj oluşturan enerjiyi dağıtarak kendini tedavi etme yeteneğini harekete geçirerek düzgün çalışmaya başlar.. kan dolaşımı hızlanır bağışıklık sistemi kuvvetlenir ve beden tüm toksinlerden arınır dolayısıyla tüm beden kendi dengesine kavuşur.